Epic Games žalují Apple!

Estimated read time 2 min read

Epic nechce peníze, ale zničit monopol Applu.

Pro Epic Games bylo posledních pár dní opravdu zajímavých. Vše začalo nový systémem plateb ve Fortnite, který tak obešel Apple (a jeho poplatky) a nabídl hráčům slevu, pokud si koupí věci přímo ve hře. Tento systém samozřejmě porušil  podmínky App Storu a ten tak velmi rychle odpověděl odstraněním Fortnitu ze své nabídky. Epic zřejmě něco takového očekával a zanedlouho poté vydali parodující video na představení Macintoshe z roku 1984.

Video však není jen pro pobavení. Krátce po jeho vydání Epic prohlásil, že na Apple podali žalobu.

Celý dokument je k dispozici zde. Začátek poukazuje na reklamu z roku 1984, kde se Apple prezentuje jako výhodná a revoluční síla, která zničí monopol IBM. Nyní prý však Apple spadl na úplně stejnou kolej a snaží se kontrolovat trh ničením veškeré konkurence.

Specificky se má jednat o to, že Apple používá podivné praktiky jak na poli distribuce softwaru tak procesních poplatků na iOS zařízeních. Vývojáří na jiných Apple zařízeních však mají volnou ruku a mohou ke svým platbám využívat prostředky jiných stran, díky kterým se vyhnou vysokým poplatkům od Applu. Žaloba také uvádí, že Epic nechce peníze, ale pouze zničit monopol Applu.

Místo tolerování zdravé konkurence a využití jejího přínosu, Apple reagoval tak, že odstranil Fortnite z App Storu. To znamená, že noví hráči nemají možnost hru stáhnout. A ti, kdo hru už stáhli, nebudou dostávat nové aktualizace.

Odstranění naší aplikace je jen dalším příkladem toho, jak Apple zneužívá svou velkou moc a zachovává 100% monopol nad iOS aplikacemi díky vysokým procesním poplatkům.

Na reakci Applu se stále čeká.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.