Epic chce konkurovat Steamu. Nabízí hry zdarma!

Estimated read time 2 min read

Epic nabízí hráčům i vývojářům opravdu skvělé podmínky

Vývojáři známé hry Fortnite by chtěli konkurovat Steamu a zakládají svůj online obchod s názvem Epic Games Store. Více detailů o tomto novém obchodě se dozvíme na The Game Awards, už teď však máme nějaké informace, jak asi bude vypadat.

Jedním ze způsobů, jak přebrat konkurenci zákazníky, jsou samozřejmě hry zdarma. Epic bude házet hráčům nové hry každých 14 dní po celý rok 2019. Na obchodě můžete čekat spoustu různých her. Epic zatím vybírá jednotlivé hry ručně, v budoucnu ale prý otevře dveře úplně všem, pokud budou splňovat technickou stránku věci. Vítány jsou hry všech druhů i na velmi rozdílných enginech.

Další zajímavou novinkou je jejich program Support-A-Creator. Ten je navržen tak, aby odměnil influencery, kteří pomohou herním vývojářům posunout jejich hru dál. Epic říká, že takoví lidé dřív nebyli herními vývojáři dostatečně (nebo vůbec) odměňováni a museli tak často spoléhat pouze na příspěvky z publika. V dnešní době už jsou nedílnou součástí herní komunity a často jeden ze způsobů, jak lidé objevují nové hry. Řadí se mezi ně třeba Youtubeři, Twitch streameři, cosplayeři, komunitní tvůrci a bloggeři.

Obchod myslí i na propojení hráčů s vývojáři. Nejde však o forum! Epic říká, že komunita se nyní přesunula na Reddit, Discord nebo Twitter. Vývojáři tedy mají možnost založit si své vlastní sociální sítě a jen je propagovat pomocí obchodu. Vývojáři mohou komunikovat s hráči pouze skrz stránku novinek. Naopak hráči budou moci vývojáře kontaktovat pomocí ticketů a bug reportů. V plánu jsou i uživatelské recenze, na to si ale budeme muset nějakou dobu počkat.

Pokračování na další stránce!

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.