EA se omlouvá za špatný stav Star Wars: Jedi Survivor na PC

Estimated read time 2 min read

EA vysvětluje špatný výkon velmi podivným způsobem.

Nová Star Wars hra od EA zažívá na PC velmi náročný start. Největší problém momentálně představuje výkon hry ve větších oblastech. Slabý hardware za to tentokrát asi nemůže, protože i hráči s nejnovějšími GPU mají štěstí, pokud dosáhnou stabilních 60 fps. Patch těsně před vydáním hry sice opravil bugy v cutscénách, ale velké problémy stále přetrvávají. Hra nedokáže plně využít poskytnutý hardware a její hlad po VRAM nemá konec.

Výsledkem tohoto stavu byly v den vydání spíše negativní recenze na Steamu. Všichni navíc zmiňovali hlavně problém s nedostatečným výkonem. EA na to reagovalo jakousi podivnou odpovědí. Ve svém tweetu řekli, že problémy hráčům způsobuje hlavně to, že mají CPU, který je stavěn na Windows 11, ale používají jej na Windowsu 10.

(zdroj: EA)

Toto vysvětlení je dost podivné. Zatím je velmi běžné, že hráči využívají Windows 10 a o žádných problémech ve spojitosti s novým hardwarem se neví. Také se nezjistilo, že by se objevil zásadní problém ve využívání nových Intelů na Windowsu 10. Zdá se, že Jedi: Survivor je v tomto asi vyjímkou.

Ať už je to jak chce, je těžké uvěřit, že by s tímto v EA nepočítalo. Většina hráčů na Steamu stále využívá Windows 10 a není proto problém něco takového předpovídat. Celkově je Jedi: Surivor docela dobrá hra, ale kazí ji špatná optimalizace.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.