Nová funkce na Steamu vám dovolí připnout si poznámky přímo přes hru

Estimated read time 2 min read

Hráči s jedním monitorem budou mít nyní trochu lehčí život!

V březnu se objevily první vydolované informace o tom, že Steam chystá velkou aktualizaci, kde mimo jiné dovolí hráčům připínat přímo přes hru své vlastní poznámky. Nyní Valve tyto změny oznámilo i oficiálně s vydáním nové betaverze klienta.

V aktualizaci Valve řádně vysvětluje, že celý overlay byl přepracován. Po zmáčknutí kombinace shift+tab na vás nyní vyskočí úplně nový panel, který je rozdělený do vlastních sekcí. Každé z oken si pak navíc můžete samostatně připnout přímo přes hru a budete jej mít k dispozici i při hraní. Průhlednost je navíc plně nastavitelná a proto při hře neztratíte přehled o důležitých věcech.

Elden Ring Steam Game Note
(zdroj: Valve)

Jako nejzajímavější se tváří možnost psaní vlastních poznámek. Těch si k jednotlivým hrám můžete připnout několik a navíc budou k dispozici i offline. Samotný editor by měl nabízet velmi bohaté možnosti formátování a to určitě není na škodu.

Kromě toho byl přepracován taky systém snímků obrazovky a ten to potřeboval jako sůl. Můžete si vybrat mezi velkým a malým náhledem, filtrovat si snímky podle svého uvážení a můžete mít snímky jak online tak i lokálně.

Pokud si chcete novou aktualizaci vyzkoušet, musíte se účastnit bety. Je proto potřeba tuto volbu navolit v nastavení a restartovat klienta. Zatím se neví, kdy se změny projeví i na všech ostatních klientech.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.