Dead by Daylight udělalo z Davida Kinga homosexuála

Estimated read time 3 min read

Podle vývojářů nebylo ve hře žádné homosexuální zastoupení.

Vývojáři Dead by Daylight tento týden oznámili, že jedna z postav z roku 2017, David King, je gay. Reakce na tuto zprávu se různí, ale diskuse na Redditu začala být až tak pikantní, že musela být raději uzavřena.

Určitě si ještě vzpomínáte, když nám vývojáři Dead by Daylight představili Archiv, kde je nyní možné si poslechnout nahrané audiozáznamy s trochou nějakého toho příběhu na pozadí. Tentokrát si hráči mohou mimo jiné poslechnout i něco málo o pozadí právě Davida Kinga.

Už dříve se stalo, že hra mluvila o „preferencích“ některých postav. Až do dnešního dne však hráči nevěděli, že postavy mají rozdílné sexuální orientace. Mnoho fanoušků bylo z tohoto oznámení nadšeno. Konečně je prý ve hře reprezentace, která v ní jasně chyběla. Někteří pak vývojáře chválí za to, že se rozhodli prozkoumat pozadí již existující postavy místo toho, aby do hry představili novou postavu jako DLC. David King je zrovna jednou z velmi populárních postav, kterou si hráči vybírají hlavně kvůli jeho perkům.

Mnoho negativních reakcí pak přišlo od lidí, kteří si mysleli, že je oznámení v rozporu s oficiálním příběhem a dodnes nevěděli, že hra obsahuje i doplňující příběhy, které přibývají až časem. Vývojáři proto ujistili, že nejde jen o prázdná slova a na vše perfektně navážou ve svém vyprávění. Další negativní reakce pak přicházely hlavně od lidí, kteří se s oznámením prostě jen nemohou smířit.

Komunitní manažer hry Dead by Daylight na fórech řekl, že dlouho přemýšleli, jestli vydat úplně novou postavu nebo se raději zaměřit na nějakou již existující. Nakonec se prý rozhodli, že nechtěli první gay charakter postavit za platební bránu. O nových postavách se navíc dozvídáme více informací až časem a hodit na hráče takovou informaci hned ze startu by působilo nuceně.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.