Koronavirus znovu oživil hru Plague Inc.

Estimated read time 2 min read

Plague Inc. zažívá největší nával hráčů od svého vzniku.

Populární simulátor Plague Inc. vyšel v roce 2012 na mobily a o čtyři roky později i na Steam ve vylepšené verzi Plague Inc. Evolved. I přes svůj velký věk ale zažívá ten největší nával hráčů teprve teď. Před dvěma dny hra zaznamenala rekordních 8452 hráčů online.

Důvod je velice prostý, ale možná trochu morbidní. Zájem o hru oživila stále probíhající epidemie Koronaviru. V Číně se dokonce Plague Inc. vyšplhalo na vrchol žebříčku nejpopulárnějších aplikací. Hráči byli tak aktivní, že na chvíli dokonce přestaly fungovat servery i oificální stránka vývojářů.

Ndemic Games však kvůli této události museli vydat prohlášení, že Plague Inc je pořád jen hra. Někteří ji totiž začali brát až moc vážně a přirovnávali ji k naprosto reálné simulaci. Vývojáři sice říkají, že se hru snažili udělat co nejrealističtější, aby se veřejnost mohla seznámit s tím, jak lehce taková epidemie může propuknout. Jejich snahu ocenilo dokonce několik velkých zdravotnických organizací.

Pamatujte prosím, že Plague Inc. je pořád jen hra a ne reálný vědecký model. Koronavirus je neštěstí, které postihlo velké množství lidí. Doporučujeme, aby hráči dbali doporučení z lokálních zdrojů a brali naši hru s rezervou.

Naší oblasti se to sice až tak moc netýká a doufejme, že to tak i zůstane. Vždycky ale musíme mít na paměti, že hry je nutno brát jen jako hry.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.