Cyberpunk 2077 prodal už přes 20 milionů kopií

Estimated read time 2 min read

Cyberpunku se zatím daří. Jak dlouho to ale vydrží?

CD Projekt se svým Cyberpunkem 2077 zažívá druhou vlnu. Studio před pár dny hrdě oznámilo, že hra už prodala přes 20 milionů kopií.

Prodat 20 milionů kusů je skutečně velmi dobrý výsledek a Cyberpunk sto staví do zajímavé pozice hned vedle třetího Zaklínače od stejného studia. Na opravdové veterány jako Minecraft, GTA 5 nebo PUBG však zdaleka stále nemá. Přilákat tolik nových hráčů za tak krátký čas je opravdu znamenité, ikdyž je jasné, že za to může hlavně anime Cyberpunk: Edgerunners a nepředpokládá se, že takový velký nápor nových hráčů hře dlouho vydrží.

(zdroj: CD PROJEKT RED)

Investoři nyní nemohou být spokojenější. Prodeje Cyberpunku přišly ve dvou vlnách – první v prosinci 2020, kdy hra vyšla a byla podpořena opravdu silnou marketingovou kampaní. Od té doby se hra prodávala spíše tu a tam. Velký podíl na menších prodejích mělo hlavně to, že hra byla poměrně dlouho nedostupná na PlayStation Storu. A druhá vlna prodejů nastala právě teď.

Vvýojáři na Cyberpunk naštěstí nezapomněli a snažili se stále zlepšit jeho technický stav. Nikdo ale nepochybuje, že bez vydání Edgerunners by se taková čísla ještě dlouho nekonala a kdo ví, jak by to vlastně dopadlo i s chystaným DLC. Hodně lidí proto napadlo, že si hra možná zaslouží druhou šanci.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.