Counter-Strike: Global Offensive už zase překročil svůj rekord v počtu hráčů

Estimated read time 2 min read

Na 11 let starou hru docela působivé.

Asi před měsícem svět obletěla zpráva, že CS:GO překročilo svůj dosavadní rekord aktivního počtu hráčů. Neuběhl přitom ani měsíc a už můžeme mluvit o tom, že se to stalo zase. Tento víkend totiž hru hrálo 1,4 milionů hráčů.

Předchozí rekord činil 1,32 milionu hráčů. To bylo v únoru 2023. Nový rekord byl dosažen 11. března, kdy podle SteamDB hrálo CS:GO neuvěřitelný 1 420 183 hráčů najednou. Takový nárůst je na 11 let starou hru skutečně působivý. Také to ale vzbuzuje otázku, proč se to děje zrovna teď. Když vyšel Valorant, hodně lidí si myslelo, že tím vláda CS:GO pomalu končí. Jak se ale ukázalo, není tomu tak. CS:GO má prostě velmi pevné základy i přes to, že technologicky a vlastně i obsahově za Valorantem v mnoha věcích zaostává.

(zdroj: Valve)

Musím ještě jednou zdůraznit, že se nejedná o náhodný skok, ale spíše čísla, která se takto vysoko drží poměrně stabilně.

Kolem Counter-Striku se navíc nyní točí teorie, že Valve tentokrát skutečně chystá novou verzi hry. Zatím se spekuluje o tom, jestli to bude pouze port CS:GO do Source 2 enginu nebo rovnou úplně nová hra. Valve se k tématu zatím stále nevyjádřilo, ale některé velké hvězdy esportu tvrdí, že tento rok to určitě vyjde.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.