Chystaný Stalker 2 čelí útoku ruských hackerů

Estimated read time 2 min read

STALKER 2: Heart of Chornobyl je opět v problémech. Vývojáři před nedávnem zjistili, že byla napadena jejich interní aplikace. Za útokem stála skupina ruských hackerů, kteří teď chtějí vývojáře vydírat. Chtěli by především veřejnou omluvu za to, že vývojáři dlouhodobě podporují obyvatele Ukrajiny. K tomu pak ještě požadují plně ruskou lokalizaci hry.

Na sociálních sítích se už samozřejmě objevilo i vyjádření od GSC Game World. Ti říkají, že takovým útokům čelí neustále. Fanouškům slíbili, že na podobnou agresi vůbec nehodlají reagovat a nechtějí nového Stalkera jakkoli podřizovat agresorům.

(zdroj: GSC Game World)

Je tu však reálná možnost, že hackeři ukradené materiály skutečně zveřejní. Vývojáři proto nabádají všechny, ať tyto úniky ignorují, protože hra ještě není dokončená a ukradený obsah nemusí vůbec být aktuální.

Lidé z GSC Game World si prošli velmi těžkým obdobím, což vývoj hry rapidně zpomalilo. Věří ale, že pokud vytrvají ve svém nasazení, budou moci do světa vypustit Stalkera, za kterého se nebudou muset stydět. Hra je momentálně plánována někdy na tento rok a zahrát si ji budou moci i majitelé Game Passu již v den vydání. Kromě toho bude samozřejmě dostupná na všech oblíbených platformách jako Steam nebo GOG.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.