Čína zakázala streamování neschválených her

Estimated read time 2 min read

Další krok v boji proti závislosti na online hrách.

V březnu tohoto roku čínská vláda oznámila, že plánují rozšířit svá herní omezení taky na živá vysílání a sociální média. V té době ještě chtěli znát názor širší veřejnosti na předložené změny. Podle serveru Reuters se ale zdá, že některá nařízení již vešla v platnost. Nově se v Číně třeba nesmí streamovat neschválené videohry.

Regulace platí na všechny hry, které od čínské vlády nedostaly povolení a taky na všechna vysílání zahraničních esportových soutěží. Dále také vláda nabádá streamery k tomu, aby se vyhnuli populárním tématům a s diváky komunikovali „zdravým a civilizovaným způsobem.“

Nové restrikce jsou jen dalším krůčkem velké bitvy, kterou čínská vláda vede proti závislosti na online hraní u mladistvých. Streamy je podle nich potřeba regulovat kvůli toho, aby nešířily širší pojem o takových hrách a mládež se k nim nemohla tak dobře dostat.

Jedním z důvodů této změny je hlavně to, že i když hry nedostanou oficiální povolení k publikaci, jsou stále promovány na jiných nezávislých platformách. Jednou z takových her je třeba i Elden Ring, který se pro čínské fanoušky stal velkým hitem i přes to, že povolení od vlády nedostal.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.