Chlapec vystřelil hru EarthBound do vesmíru

Estimated read time 2 min read

Ronniemu Doylovi bylo nedávno 14 let a jeho dědeček mu dal opravdu nevšední dárek. Darováním příspěvku organizaci Earth To Sky Calculus zajistil svému vnukovi možnost vystřelit malý objekt na „hranu vesmíru.“ Chlapec si mohl vybrat jakýkoli předmět, který byl menší, než box na svačinu. Do vesmíru se tedy rozhodl vystřelit jednu z jeho nejoblíbenějších věcí – své Nintendo z roku 1995.

Celý proces vystřelení byl velmi náročný. Byla to 200 dolarová hra a měla velkou šanci, že se už nevrátí domů. Kazeta byla navrtána z obou směrů, aby měla bezpečný let. I tak jsem se ale rozhodl zariskovat.

Balónek s heliem, který držel samotnou hru, vyletěl z Californie, Ronnieho rodného státu. Na sobě měl připevněnou GPS, aby jej tým Earth To Sky Calculus mohl zase najít a donést zpět domů. Hra dosáhla asi 30.5  km, což je podle skupiny dostatečná výška, aby se nebe změnilo na temnotu a objevily se hvězdy.

Ronnie nakonec serveru Kotaku prozradil, jak se jeho hře daří po návratu z vesmíru:

Kazeta pořád funguje. Pro teď bude zase ležet v mé kolekci retro her. Teda pokud ji někdo nebude chtít vyměnit za Stadium Events.
Co vím, je to jediná kopie EarthBound, která se podívala mimo zem.

Podívejte se na video z celého letu

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.