Stavíte si PC sami? Nebo se alespoň podílíte na výběru komponent a dílů?

Estimated read time 2 min read

Přemýšlíte, zda zvolit vodní chlazení nebo chlazení vzduchem?

 Na trhu je nepřeberné množství výrobců a značek a jejich produkty se často moc neliší. Jednou ze zavedených značek, který má v nabídce více než patnáct modelů chlazení CPU je i Zalman. Tato značka dominovala IT trhu především v devadesátých letech minulého století svými zdroji, skříněmi a chladiči. Snahou této jihokorejské značky jsou nejen produkty za dostupnou cenu, ale především produkty, které nebudou hlučné.

 

Cenově dostupné chlazení nabízí Zalman CNPS 10X Optima. Na internetu ho najdete už od 550 Kč. Jedná o osvědčený produkt, který se na našem trhu prodává už téměř deset let. Zalman upozorňuje na několik prvků a technologií, které jeho chladiče využívají. Zajímavá je informace o lopatkách ventilátoru chlazení ve tvaru žraločí ploutve, použití trubic D.T.H. nebo zdůraznění ultra tichého provozu. Chladič je díky svému výkonu určen pro běžné kancelářské a herní sestavy.

Zajímavý tvar lopatek ventilátoru chlazení (samotný ventilátor má průměr 120 mm) má podle výrobce design, který vylepšuje odvod vzduchu a především snižuje hlučnost a vibrace chlazení tím, že dochází k lepšímu proudění a menším turbulencím vzduchu za lopatkami. Lopatky opravdu připomínají žraločí hřbetní ploutev. Na první pohled celému chlazení dominují měděné trubice, které ve tvaru písmene U prostupují chladicí mřížku. Toto řešení Zalman označuje jako D.T.H. (Direct Touch Heatpipe).

Použitý kov a umístění trubic pro odvod tepla zvyšují chladicí efekt. Chladič umožňuje dodatečnou instalaci druhého ventilátoru pro další podporu celkového efektu chlazení. Chlazení je vhodné pro obě značky procesorů (Intel i AMD). Pro nejnovější procesory zmíněných značek (např. AM4 Ryzen) je nutné dokoupit přídavný modul. Kompatibilitu zkontrolujte na stránkách výrobce: Zde

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.