CD Projekt říká, že nový Zaklínač nebude exkluzivní pro jeden obchod

Estimated read time 3 min read

Hráči si stále budou moct vybrat.

Všichni byli jistě překvapení, když včera CD Projekt oznámil, že pracují na novém dílu Zaklínače. Taky jsme se však dozvěděli, že ze svého vlastního REDenginu přecházejí na Unreal Engine 5. Prozradili, že změna enginu je začátkem strategického partnerství s Epic Games.

V této dohodě nejde jen o licencování, ale taky technický vývoj Unreal Enginu 5 a potencionálních budoucích verzí. Budeme blízce spolupracovat po boku Epic Games s cílem více engine přizpůsobit pro open-world hry.

CD Projekt

Změna enginu vlastně není ani tak nečekaná. Cyberpunk 2077 měl kopu problémů a studio možná zjistilo, že je čas na změnu. Možná si to už nevzpomínáte, ale ani Zaklínač 3 nebyl při svém vydání zrovna v dobré kondici. Hráči tak z této změny mohou jen těžit a vývojáři budou mít lehčí život. To je určitě jedině dobře, protože z CD Projektu se začínaly ozývat stížnosti, že se na vývojáře až moc tlačí. Podle vedení to však bylo pouze proto, protože tak se dobré hry musí dělat.

Změna na Unreal Engine bude pro studio znamenat hlavně to, že už nemusí ztrácet drahý čas udržováním a vylepšováním vlastního enginu, když venku mají jiné skvěle fungující alternativy. Stávájící engine však nepůjde úplně do koše, protože stále bude využíván např. na vývoj nových rozšíření pro Cyberpunk 2077.

Teď ale však k té důležité otázce – bude nový Zaklínač exkluzivní na nějakém obchodě? CD Projekt říká, že nic takového v plánu není. Dřívější díly Zaklínače vyšly na GOG a Steamu. Cyberpunk 2077 pak vyšel i na Epic Games Store. Zatím se neví, kam všude vyjde nový Zaklínač, ale hráči si snad budou moci vybrat z více možností.

Kromě využitého enginu se však o hře zrovna moc neví. Ani vlastně nevíme, za koho si ve hře zahrajeme. Na první pohled se zdá, že Geralt to tentokrát nebude.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.