Hideo Kojima dostal jednu z největších kulturních cen Japonska

Estimated read time 2 min read

Hideo Kojima minulý týden převzal tradičný japonskou cenu Minister’s Award for Fine Arts v kategorii Media Arts. V Japonsku jde o jedno z nejprestižnějších ocenění vůbec. Dostávají ji většinou jednotlivci, kteří ve svém uměleckém oboru předvedli mimřádné výkony a ukázali světu nové možnosti.

Ceremonie předávání cen se pořádala v Tokyu za přítomnosti samých důležitých lidí. Kojima se ukázal i s manžetovými knoflíčky, které hlásaly konec válečných konfliktů.

Jsem velmi šťastný, že opomíjené médium herního průmyslu bylo konečně oceněno jako druh umění. Já sám se budu i nadále plně věnovat digitální zábavě. Moc děkuji všem za podporu.

Hideo Kojima

Kojimova kariéra začala roku 1986 ve firmě Konami, kde pracoval na titulu Penguin Adventure. Poté pracoval na projektu Lost Warld, který byl však nakoenc zrušen. Z toho se přesunul na hru Metal Gear, která již byla ve vývoji. Díky limitacím hardwaru přišel Kojima se skvělým řešením, že by se místo boje nepřátelé spíše potichu obcházeli – a tak se zrodil stealth.

Kojima je teprve druhým herním tvůrcem, který tuto prestižní cenu dostal. Prvním jejím držitelem je Shigeru Miyamoto, který ocenění dostal už v roce 2010.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.