Herní průmysl je zkrátka velmi stresující.
Britská herní asociace oznámila výsledky svého nedávného výzkumu mezi pracovníky. Přišli na docela zajímavé věci, o kterých se bohužel mluví velmi málo.
Výzkumu se zůčastnilo 3 208 lidí pracujících v herním průmyslu na území Velké Británie. Mezi dotázané patří vývojáři, výtvarníci, hudebníci, manažeři, marketingoví specialisté nebo třeba CEO podniků různých velikostí. Zkrátka snad všichni, kteří se nějakým způsobem podílejí na vývoji nebo vydání her.
Asi nejpřekvapivějším výsledkem bylo, že depresí nebo úzkostí trpí až 2x více herních zaměstnanců, než je národní průměr. Podle výzkumu prý 31% lidí přiznalo, že díky své práci prožívají psychické problémy. Nejvíce prý trápí problémy zaměstnance na junior/mid-level pozicích a CEO malých podniků.
Na úzkost si nejvíce stěžovali spisovatelé a na depresi zase pracovníci záruky kvality. Nejlépe na tom byli lidé z vedení velkých herních společností. Na mentálních problémech junior pozicí se odráží hlavně to, že na zaměstnance je kladen velký tlak, ikdyž často nemají v rukou skoro žádnou moc. Mladí lidé jsou také mnohem více otevření rozhovorům o mentálních problémech. 3.5% těchto zaměstnanců uvedlo, že někdy pracují i 50 hodin týdně.
Průzkum se ale nezaměřil jen na mentální problémy. Zjistilo se třeba, že 28% všech zaměstnanců v herním průmyslu tvoří ženy, což je podstatně méně než v jiných oborech. Velká většina z nich navíc potvrdila nějaký mentální problém.
Překvapivě se také zjistilo, že velké procento zaměstnanců v herním průmyslu tvoří LGBTQ lidé. Měli by pokrývat až pětinu všech zaměstnanců.
Průzkum tedy prokázal hlavně závažnost mentálních problémů, který s sebou vývoj her může přinést. Asociace už slíbila, že se tento trend bude snažit potlačit a vytvoří pro pracovníky lepší prostředí.
+ There are no comments
Add yours