Poznámkový blok nebo malování už budou jen volitelné aplikace!

Estimated read time 2 min read

Windows Insider je většinou plný věcí, které obyčejné uživatele nemusí až tak moc zajímat. Někdy se ale na povrch vynoří něco, co by vaší pozornosti uniknout nemělo. Nový Windows 10 Insider Preview Built přichází se změnami, které se můžou dotknout každého z nás. V hromadě oprav bugů je i malá zpráva o tom, že se z některých klasických aplikací stanou pouze volitelné aplikace.

Poznámkový blok a Malování jsem součástí Windowsu už od roku 1985. K nim do party se následně v roce 1995 přidal i WordPad. Windows nedovoloval uživatelům tyto aplikace jednoduše odstranit až do updatu Windowsu 10. Pokud jste chtěli poznámkový blok úplně nahradit, museli jste vynaložit určité úsilí.

Někteří si ale všimli, že tyto aplikace jsou po updatu najednou přeneseny do volitelné části. Může se proto stát, že po restartu počítače vám tyto programy zmizí ze systému úplně.

Myslím, že Windows má spoustu nevyužitých věcí, které by z povinné oblasti mohly zmizet. Myslím, že velká většina uživatelů poznámkový blok doteď používá alespoň na rychlé poznámky. Není totiž nic lehčího, než si vytvořit nový textový soubor, vložit do něj poznámku a kdykoli ji velmi rychle z plochy otevřít a editovat. Je ale dobře, že Microsoft přesouvá některé věci do volitelné sekce. Možná se konečně dočkáme toho, že nám Windows nebude vnucovat spoustu zbytečností.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.