AMD tento rok představí nové grafiky s next-gen architekturou

Estimated read time 2 min read

AMD letos představí novou řadu GPU na next-gen architektuře.

AMD se stále snaží napravit všechny škody, které způsobilo vydání jejich RX 5600 XT. Minulý týden vydali hlavně BIOS updaty. Tím však jejich práce ještě zdaleka nekončí. Už teď se ale AMD chlubí novou řadou grafik, která by měla běžet na jejich next-gen RDNA architektuře.

V roce 2019 jsme představili novou GPU architekturu, což byly Navi-based produkty. Můžete tedy čekat, že ty se v roce 2020 dočkají krásného oživení. Další generace naší architektury bude představena už tento rok.

CEO Lisa Su tímto oznámením vyvolala trochu zmatku. Někteří si začali myslet, že „oživení“ se dočkají i RX 5500, RX 5600 a RX 5700. To bohužel není pravda.

Jak se ukázalo, Lisa Su mluvila pouze o přidání úplně nových grafik od AMD. Ty budou využívat next-gen RDNA architekturu. Stávající grafiky se obnovení a reprodukce už nedočkají. Pro vyzkoušení nové architektury tedy budeme muset sáhnout po úplně něčem novém.

Su zatím neřekla, kdy se na next-gen grafiky od AMD můžeme těšit. Více detailů se prý dozvíme 5. března. Je docela možné, že se AMD snaží přijít s něčím, co by konkurovalo RTX 2080 nebo RTX 2080 Ti. Na to si ale budeme muset počkat.

Já osobně bych nejraději viděl nějakého konkurenta pro řadu GTX 1660. AMD v této kategorii momentálně docela zaostává.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.