AMD chystá refresh Zen 2 procesorů

Estimated read time 2 min read

AMD s vydáním Zen 3 nespěchá.

Pokud si chceme pořídit jeden z AMD desktop procesorů, máme na výběr hned 8 různých Zen 2 modelů. Výběr začíná na Ryzen 3 3100 (4-core/8-thread) a končí u Ryzen 9 3950X (16-core/32-thread). Podle posledních informací to vypadá, že se na trh chystá ještě více Zen 2 procesorů. Mohl by to být malý refresh před tím, než se konečně podíváme na Zen 3.

Souvisí to možná s tím, že Intel zrovna vydává nové Comet Lake procesory. AMD by tak mělo odhalit několik dalších Zen 2 modelů už příští měsíc. Toto tvrzení podporuje třeba jeden z uživatelů Twitteru, který prý získal informace přímo od AMD. Podle něj AMD představí Ryzen 7 3750X a Ryzen 7 3850X. Vypadá to tak na refresh již existujících modelů. Není to však poprvé co se 3750 objevuje. Už poprvé jsme jej zahlédli v dokumentaci, kteoru AMD omylem uveřejnilo v roce 2019.

Žádné specifikace zatím bohužel neznáme. Pro malou představu však můžou sloužit již existujícíc modely 3700X a 3800X, které  nabízejí stejný počet jader a vláken, ale liší se v rychlostech.

Zatím se neví, jestli jsou tyto spekulace pravdivé, ale AMD dokumenty to velmi dobře naznačují.

Právě teď je sice trochu podivný čas na refresh, ale asi se není čemu divit. Architektury Zen 3 se možná dočkáme až koncem roku a AMD tak potřebuje pár měsíců konkurovat nové řadě Intelu. Další novinky se snad dozvíme co nejdříve.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.