Amazon začne doručovat drony ještě tento rok

Estimated read time 2 min read

Za chvíli nás čeká nebe plné doručovacích dronů.

Zákazníci Amazonu v Kalifornii budou první, kdo si vyzkouší novou a dost futuristickou úroveň doručování zásilek. Amazon totiž právě čeká na poslední povolení a pokud jej dostane, začne ještě tento rok doručovat balíčky pomocí dronů. Internetový velikán o doručovacích dronech mluví již dlouhou řadu let a ukázal dokonce několik slušných prototypů.

Doručování dronem zatím působilo spíše jako fikce. My však velmi usilovně pracujeme na tom, aby se stalo realitou.

Amazon

Amazon přiznává, že si uložili nelehký úkol. Je totiž potřeba vymyslet, jak dostat zboží k zákazníkům nejen rychle, ale taky bezpečně. A také samozřejmě jak toto řešení později rozšířit do dalších oblastí. Nyní však tvrdí, že na vše konečně přišli a Lockeford v Kalifornii bude první testovací oblast. Důležité budou hlavně názory zákazníků a ostatních obyvatel.

Navrhovali jsme náš bezpečnostní systém hlavně na dva scénáře – bezpečí v provozu a bezpečí při přistání. Drony umějí identifikovat statický objekt v jejich cestě (třeba komín). Také ale umí detekovat pohybující se objekty, jako další letadlo, zvířata nebo jinou překážku. Drony se zásilkou přistanou na zahradě zákazníka a ujistí se, že mají kolem sebe dostatečně bezpečnou plochu.

Amazon

Jeff Bezos poprvé slíbil drony v roce 2013 a řekl, že schopné provozu budou v roce 2018. Samozřejmě došlo k mnohým komplikacím, ale nakonec se technikům tento nápad skutečně povedl dotáhnout až do konce.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.