Youtuber postavil funkční počítač jenom z těstovin

Estimated read time 2 min read

Až se mi z toho sbíhají sliny.

Už jsem viděl hodně zajímavých PC sestav, tahle je ale skutečně unikátní. Youtuber Micah Laplante vzal lasagne na úplně nový level, když postavil funkční počítač pouze z neuvařených těstovin (a samozřejmě potřebného hardwaru). Cílem nebylo postavit ten nejlepší herní PC, ale spíš postavit něco funkčního, kde by rozjel streamované video a nějakou hru.

Nejdříve vymontoval všechen hardware ze svého starého Asus notebooku se zničenou obrazovkou. Pak součástky usadil na podložku z těstovin přilepených lepidlem. Potom přidělal jednoduchý I/O panel na základní periferie a přidal pár kabelů na HDMI nebo USB.

Potom přišla další zábavná část. Jak bylo všechno na svém místě, přidal ještě více těstovin a opět přilepil lepidlem. Pak něco nabarvil jako náplň lasagní a přidal pár rigatone na dobrou airflow. Moc se mi líbí, jak z červené „omáčky“ vyčnívají USB a HDMI porty.

Jak tedy počítač fungoval? Youtuber narazil na problém s registry, který mu zabránil nainstalovat Windows. Ten ale rychle opravil a doinstaloval i Steam. Povedlo se mu zahrát si Rocket League a streamovat video z Hulu a YouTube.

Netrvalo dlouho a počítač začal požadovat Windows updaty. Po instalaci se opravily nějaké problémy s připojením Xbox ovladače a televize začala pracovat docela normálně. Přišly ale problémy se zvukem.

Takže PC skříň jen z těstovin fungovala, ale software ne.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.