Zemřel Kazuki Takahashi, tvůrce Yu-Gi-Oh!

Estimated read time 2 min read

Příčina smrti zatím není oficiálně potvrzena.

Kazuki Takahashi, autor mangy a karetní hry Yu-Gi-Oh!, byl nalezen mrtvý ve vodách Okinawy. Bylo mu 60 let.

Japonské úřady uvádí, že Takahashi byl nalezen ve vodě s potápěčským vybavením a na jeho těle byly nalezeny kousance od žraloků a jiných vodních živočichů. Je však pravděpodobné, že žralokem byl napaden až po své smrti. Oficiální příčina jeho úmrtí zatím nebyla potvrzena.

(zdroj: Konami)

Kazuki Takahashi se narodil v Tokyu roku 1961 a započal svou kariéru tvůrce mangy v roce 1982. Nejprve pracoval spíše jako pomocný autor a poté začal pracovat i na vlastních projektech. Na začátku úspěchů sice moc neměl, ale poté přišel světový fenomén Yu-Gi-Oh! Manga poprvé vyšla v Japonsku v roce 1996 a zanedlouho se stale velkým hitem. Takahashi kromě toho připravil i karetní hru Magic & Wizards, která byla poté přejmenována na Duel Monsters.

Konami pak vydalo první iteraci kartiček v roce 1999. Od té doby se vyrobilo již 35 miliard kousků, které postupně vydělaly přes 10 miliard dolarů. Od té doby vyšlo také populární Yu-Gi-Oh! anime, několik filmů a také pár herních adaptací. Fyzická verze karetní hry přitom stále zůstává jednou z nejpopulárnějších karetních her na světě.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.