Závislost na hrách je oficiálně uznána jako nemoc

You may also like...

10 komentářů

 1. Anonym napsal:

  Ale no tak “Švícarsku” ?

 2. Chucky napsal:

  Nechápu jak se tohle mohlo stát. Samozřejmě hned opraveno, omlouvám se.

 3. hrinko napsal:

  v prvom prípade tiež som hral hry 😀 a sem tam si aj zahrám 😉 ale určite to neberiem za závislosť 😉 to je naprosto choré kto to mohol povedať má klaustrofóbiu z hier 😀 😀 nič viac 😉 pozitívne veci zaplní to voľný Čas, upršané dni ktoré všetci kamaráti z mesta zahráme niečo fajn a tak 😀 má to dosť veľa výhod 😉 a teraz ku nevýhodám v prvom rade by som povedal že to žere peniaze 😀 všetci postarší ľudia vravia “radšej choď makať, ako sedieť celý deň za PC ” no a toto všetko a všetky rozhodne negatívne veci závisia od výchovy rodičov takže by sa malo začať od nich nie od hier 😉 pretože decko ktoré býva z rodičmi a má 13 rokov asi odkiaľ bude mať peniaze na 30e hru ?? takže do hier sa nešprtajte dik

 4. idk lol napsal:

  @hrinko tak to jsi dobrá píča jako tvůj komentář nedává smysl a za každým 3. slovem emoji je taky docela cringe a to že nejsi závíslý ty hrách neznamená že ostatní nejsou taky Všichni taky nekouří nebo nejsou alkoholici jestli jsi to nějak pak vysvětlil tak sorry v půlce komentu jsem přestal číst protože to bylo pointless :))

 5. David napsal:

  Naprostá blbost, tím pádem zhruba 80% herní komunity je závislých (nemluvím o extrémech).
  Pro někoho je to místo k úniku od starostí a popřípadě smutku, místo pro zábavu a popřípadě uznání. Jako jo mluvím jako zkušený hráč ale… tohle rozhodnutí je podle mne opravdu pochybné.
  Kor hry dokáží pomoci i se socializací a to poměrně dost. Ani nemám co k tomu dodat.

 6. David napsal:

  Díky hrám jsem se dobře naučil anglicky.

 7. Ladislav napsal:

  Závislost na hrách vůbec není žádná legrace a kdo tvrdí opak,tak je úplnej hlupák,který by si zasloužil prokopnout koleno . Úplně to zničí všelijakou komunikaci s lidmi a decka jsou úplně negramotný.
  Nehledě na to,že si myslí že něco dokázali v nějaké hře a chtěli by se tím živit a nic jiného neumí (vlastně ani ty hry) pouze 0.0001% se toto povede a pak přijde věk 25 spadnou reflexy a život pro ně končí,protože nic jiného neznají.
  Hry jsou relativně zadarmo protože existují stránky které hry crackují+ většina populárních her je zdarma .
  Další věc pokud se s tímhle něco neudělá , bude tato generace úplně deformovaná a zničená.
  Píšu jako člověk který byl na hrách závislí hodně dlouhou dobu,než jsem přešel na intr mezi kolektiv lidí kteří mě dali dohromady.
  Teď mám po maturitě hledám práci a nudím se,cítím jak nejsem v kolektivu lidi, že mi chuť hrát zase nabývá a začínám se vracet ke své závislosti, je mi 22 let a dokážu to už v určitém měřítku zvládat .
  Ano,hry jsou důvod proč jsem udělal státní maturitu takhle pozdě,nic jiného mě nezajímalo a rodiče ze mě byli nešťastní .
  Pokud nepřijdou nějaké opatření nebo klidně i zákony ohledně her, spousty dětí této generace bude mít velký a to zdůrazňuji velký problém.
  Rodiče kteří si toto přečtou,doporučuji držet své děti u her s určitým limitem,jinak toho budete později vážně litovat a vaše děti také .
  Hrám jsem dal velkou část svého života,nikdy jsem nekomentoval podobné články ale tohle jsem napsat musel,aby rodiče věděli co se může stát,když si dělají svojí zábavu a radši zavřou děti k počítači,než aby se jim věnovali .

  Poznámka: Pokud mi někdo chcete vymluvit co jsem právě napsal, jste blbec a nevíte o čem mluvíte,klidně si poklepejte na hlavu a řekněte si to je úplná hovadina ,dělejte si co chcete,tohle co jsem napsal je problém dnešní mládeže a ani náhodou mě nepřesvědčí o opaku.

 8. Adalbert napsal:

  Závislost je to velice silná, ale jako mentální poruchu bych to nepovažoval. Je to škodlivé, ovlivňuje to osobnost jedince (mluvím z vlastní zkušenosti, cca 10 let závislosti) a pro slabší a citlivější povahy je velice obtížné se z toho dostat. Upřednostňoval jsem hry před vším – jídlem, přítelkyní, sociální interakcí, školou a v podstatě vším, co pro mě bylo obtížné zdolat. Přál bych si, aby mi někdo před 10 lety řekl, jaký to má vliv na vývoj osobnosti, myšlení a celé mé budoucnosti. Čím později se z toho člověk vymotá, tím těžší a tvrdší je realita.

  Jeden z hlavních bodů, které bych chtěl zvýraznit je to, že ve virtuálním světě tzn. hrách je velice snadné něčeho dosáhnout. Lidé v nich budují postavy, příběhy a mají spoustu úspěchů. Frustrace z reálného světa je v tomto případě velice nekompromisní, jelikož nic bez tvrdé práce, disciplíny a píle nejde samo. Deprese a úzkosti, kterými z toho člověk může trpět jsou opravdu silné, dokud se nezotavíte a nenaučíte fungovat v reálném světě.

  Hrajte s rozvahou a pokud je Vám budoucnost milá, nehrajte vůbec 🙂

 9. Petr Pan napsal:

  @Ladislav Vy jste pěkný moralista. Měl byste ovšem začít s gramatikou než začnete psát někam své morální projevy.

 10. PROplayer88 napsal:

  @ladislav

  DRZ PICU 1vs1 SOLO MID A PAK UVIDIME KDO MA PRAVDU O HRACH

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *