Youtuber udělal plně hratelnou verzi Minecraftu přímo v bedně

Estimated read time 2 min read

Minecraft komunita je zase o kousek dál.

Kreativita Minecraft komunity prostě nezná hranic. Youtuber SethBling si řekl, že 3D Minecraft už je prostě ohraný. Udělal tedy svoji plně hratelnou 2D verzi uvnitř bedny. Je tam úplně všecho – crafting, skákání a nebo třeba tekoucí voda.

Všechny bloky okolního světa se duplikují do bedny a vy tak můžete chodit po světě, ničit při tom bloky a získávat nové materiály. Dokonce máte i oddělený inventář, kde můžete uchovávat drahocenné bloky, které jste právě vytěžili, a vyrábět tak nové nástroje.

Jak tohle vlastně funguje? Část opravdového Minecraft světa se renderuje uvnitř bedny. Když pohnete hráčem v bedně, kolem skutečné mapy se teleportuje stojan na brnění. Když v bedně zničíte blok, zničí se i na skutečné mapě. Všechno se to děje díky příkazu /loot, který zjistí, jaké bloky jsou okolo stojanu a potom je správně duplikuje do bedny.

Je to velmi limitovaný systém, ale vypadá docela cool,“ říká SethBling. A já prostě musím souhlasit. Youtuber taky říká, že časem by chtěl rozšířit recepty a možná přidat i moby.

Není to teda nic, co by vám ve hře pomohlo, ale je to docela zajímavý nápad.

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours
  1. 1
    PIXIE CREW

    Zajímavej nápad. Je fakt, že kdokoliv hraje Minecraft, tak je často nadprůměrně kreativní a tvořivej. Super! Sice to 2Dčko asi bude hratelností úplně někde jinde, ale i tak good.

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.