World of Warcraft Classic se zotavuje z DDoS útoků

Estimated read time 2 min read

Pokud jste náhodou pocítili nějaké problémy, už víte proč.

Servery World of Warcraft Classic byly před pár dny napadeny serií DDoS útoků. Problémy se týkaly hlavně US serverů, ale i z našich končin se ozvalo pár lidí, kteří měli s připojením problém. Zákaznická podpora Blizzardu tvrdí, že servery už jsou opět stabilní.

Útoky začaly v 15 hodin odpoledne. Na Twitteru se k nim přihlásil uživatel, který si říká UkDrillas. Přes Twitter pak vždy s 30 minutovým předstihem útoky oznamoval. Bohužel byl jeho účet zablokován a zprávy se tak ke hráčům nedostaly. Nikomu se ale nepovedlo potvrdit, že za těmito DDoS útoky opravdu stojí.

Během útoků byli lidé z Blizzardu velmi aktivní a hráče ujišťovali, že se nepřetržitě snaží problémům zabránit. Upozorňovali, že někteří hráči můžou pocítit nestabilní připojení nebo se nepřipojí vůbec.

Včera večer poté zákaznická podpora oznámila, že servery jsou zase online a hráči se mohou znovu připojit bez omezení. Říkají ale, že ve vyjímečných případech můžete pořád pocítit problémy s připojením nebo trochu vyšší ping.

Jak jsem říkal, tento problém se objevil především na US serverech. V ojedinělých případech ale hráči pocítili problém i u nás. Pokud jste tedy nějaké potíže opravdu zaznamenali, nejspíš už se do hry můžete zase vrátit.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.