100 nejprodávanějších her roku 2018

Estimated read time 3 min read

Valve opět sestavilo žebříček těch nejprodávanějších her za rok 2018

Jak se blížíme ke konci roku 2018, Valve opět odhalilo 100 nejprodávanějších her. List je rozdělen na 4 kategorie – platina, zlato, stříbro, bronz. Dále jsou hry rozděleny podle zisku a počtu nově získaných hráčů. Předem však upozorňuju, že se jedná jen o platformu Steam!

Všechny hry, které byste tak nějak očekávali, že se dostanou na první místo se setkaly v platinové kategorii. Najdete zde třeba Assassins Creed Odyssey, Raindbow Six Siege, Far Cry 5 a PUBG. Díky transakcím přímo ve hře se do platiny dostaly i free-to-play hry jako Dota 2 a Warframe. Své místo si získalo i Elder Scrolls Online díky několika rozšířením, kterých se hra tento rok dočkala.

Rádi také vidíme, že se The Witcher 3 stále drží na velmi vysokých příčkách a dostal se do zlaté kategorie. Stále se tedy řadí mezi 24 nejlépe prodávaných her na Steamu. Vedle něj sedí třeba Kingdom Come: Deliverance, Divinity: Original Sin 2 a Path of Exile.

Kategorie nejvíce hráčů dělí hry jen podle počtu aktivních uživatelů. 10 z nich přesáhlo hranici 100 000. Patří mezi ně Team Fortress 2, Monster Hunter: World a Realm Royale. Artifact zde nenajdeme, ten zvládl něco okolo 50 000. Řadí se tedy do nižší kategorie, kde najdeme i Football Manager 2018, Garrys Mod a Farming Simulator 19.

Dále se můžeme přesunout do kategorie nejlépe hodnocených nových vydání. Zde si můžeme prohlédnout ty nejprodávanější hry za jednotlivé měsíce. Možná stojí za to se podívat, jestli vám tento rok neuteklo něco zajímavého.

V kategorii Early Access jsme se dočkali několika překvapení. Do paltinové kategorie se dostalo Kenshi, Chinese Parents a Bless Online. O těchto hrách toho moc nevíme tak raději nepůjdu do podrobností.

Pokud vás zajímá VR kategorie, můžete se podívat na nejlépe prodávané VR hry. Žebříčku kraluje Skyrim VR, Gorn a Beat Saber, což je asi to nejlepší, co si můžete momentáně na VR zahrát. Žádné překvapení se tedy nekoná.

Neuniklo vám náhodou něco z tohoto TOP seznamu? Celý jej můžete prozkoumat zde. Díky slevám si stále můžete pořídit všechny zmíněné hry za velmi přijatelné ceny.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.