Vývojáři Dead by Daylight představují svou novou FPS hru

Datum vydání je plánováno na 2023, ale první test začíná už za dva týdny.

Behaviour Interactive představili svou novou „first-person building and raiding“ hru s názvem Meet Your Maker. Hráči budou postaveni před nelehký úkol postavit si vlastní pevnost, ubránit ji a navíc proniknout do pevností ostatních.

Země umírá a místo řešení opravdových problémů se světová elita rozhodla, že je potřeba vytvořit umělou bytost Chimeru, která by měla naše životy zachránit. Aby se to ale stalo, Chimera se musí vyvinout a k tomu potřebuje čistý genetický materiál. A tady přichází na řadu hráči.

Díky systému upravitelných stavebních bloků budou moci hráči postavit své unikátní pevnosti plné pastí a stráží, jejichž chování lze upravit pomocí jednoduchého AI systému. Tyto pevnosti pak budou sloužit jako jakýsi trezor, kde hráč uschovává svůj čistý genetický materiál – GenMat. Nejde se však jenom zabednit v trezoru a vyčkávat. Aby jeden mohl přežít, druhý musí zemřít. Kromě stavění se tak hráči musejí vydat i do pevností jiných lidí, aby jim GenMat ukradli.

Všechno ve hře jde dělat buď solo nebo ve spolupráci s kamarádem. Útoky se provádějí v reálném čase, ale zabudovaný systém nahrávání pak dovoluje majitelům vykradené pevnosti vidět, jak se do ní útočníci dostali a patřičně na to reagovat. Úspěšné útoky pak kromě genetického materiálu poskytnou i další potřebné vybavení pro zlepšení pevnosti.

Vydání Meet Your maker je plánováno na rok 2023, ale první uzavřený playtest začíná už 23. srpna. Přihlášku je možné podat na oficiálních stránkách.