Blizzard chce vědět, kolik jsou hráči ochotní zaplatit za skiny do Overwatch 2

Estimated read time 2 min read

Není jeden skin za téměř 50 dolarů už trochu moc?

Blizzard hrstce hráčů odeslal dotazník, kde se ptá, kolik by byli ochotní zaplatit za skiny a jiné kosmetické úpravy v nadcházejícím free-to-play Overwatch 2. Blizzard tvrdí, že čísla v dotazníku byla náhodně vygenerována, ale hráče překvapilo hlavně to, jaká cena byla uvedena u „Mythic“ skinů.

Mythic skiny by měly dovolit hráčům upravit určité části skinu. Blizzard ukázal koncept skinu na Genjiho, kterému šlo upravit např. brnění, oči, maska nebo tetování. Něco takového zatím není možné u žádného jiného skinu. A za to si pravděpodobně hráči dost připlatí. Nejvyšší cena v dotazníku byla 44.99 dolarů a nejnižší 29.99 dolarů.

Blizzard v dotaznících házel ceny někdy skutečně zajímavé. Jen pouhý charm na zbraň za 9.99 dolarů je docela dost. Někteří se proto začínají obávat, že si Blizzard pro Overwach 2 chystá stejnou mikrotransakční pohromu, jako postihla Diablo Immortal.

(zdroj: Activision Blizzard)

Už teď je ale jisté, že Overwatch 2 pojme prodej skinů trochu jinak než první díl. Dříve byl jeden z nejdražších skinů Pink Mercy, jehož cena šla úplně celá na charitu. Když se podíváme ale na hry jako Apex Legends nebo Valorant, kde skiny mohou dosáhnout cenovek daleko vyšších, dá se asi očekávat, že se Overwatch 2 přiblíží spíše těmto hrám.

Blizzard plánuje vydávat nové hrdiny každých devět týdnů. Pokud ale patříte k těm, kdo chtějí mít sbírku skinů kompletní, bude vás to asi stát trochu víc. Hlavně tedy za předpokladu, že nebude možné získat skiny pouze hraním. Zdá se ale, že Blizzard skutečně zajímá, jak lidé na tyto dotazované ceny reagují. Po velkém neúspěchu Diablo Immortal snad Blizzard pochopil, že je potřeba trochu ubrat na mikrotransakcích.

Více konkrétnějších informací o cenách skinů nebo battle passu bychom se měli dozvědět před říjnovým vydáním.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.