Vojáci obelstili umělou inteligenci trikem z her Metal Gear

Estimated read time 2 min read

Někdy se říká, že Hideo Kojima dokáže poměrně přesně předvídat budoucnost. Kdo by však tušil, že i zdánlivě spíše vtipná možnost kamufláže v krabici se změní na něco, co by se dalo v realitě celkem slušně použít.

Lepenková krabice je velmi oblíbeným prvkem, který se vyskytuje snad napříč celou Metal Gear serií. Její použití je prosté. Snake se v ní schová a potom si to vesele pochoduje po nepřátelském území. Jak se ale ukázalo, Snake není jediný, kdo tento trik dokáže využít v praxi.

(zdroj: Konami)

Jeden z redaktorů týdeníku The Economist si všiml zajímavé pasáže v nové knize o využití umělé inteligence v armádě. Autor popisuje, jak se armáda snažila vylepšit své detekční systémy. Nejprve kolem přístoje pouze chodili a nechávali jej sbírat data. Potom ale dostali jiný úkol – museli se k němu dostat nezpozorovaně.

Možná už teď asi tušíte, kam tohle všecho míří. Vojáci přišli s různými nápady, ale za mě určitě vyhráli ti, kteří se prostě schovali pod krabici. Na něco takového samozřejmě detekční algoritmus nebyl stavěný. Začnou se nyní po bojišti povalovat stovky prázdných krabic? Se stále častějším využtím umělé inteligence je to určitě možné…

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.