Už i FBI doporučuje používat adblock

Estimated read time 2 min read

Pokud jste hledali důvod, proč se začít na internetu chránit proti reklamám, tady pro vás jeden mám – FBI varuje občany před novou podvodnou taktikou, jak se jim do počítače jednoduše dostane malware. Podle jejich vlastního šetření si útočníci stále častěji platí lukrativní reklamní místa ve vyhledávacích enginech. Ty pak odkazují na falešnou stránku, která však na první pohled vypadá úplně jako originál.

Tyto reklamy se většinou objevují na vrcholu stránky, hned nad výsledky vyhledávání. To dává odkazu velkou důvěryhodnost. Většinou se tyto odkazy objeví při hledání odkazu ke stažení nějakého programu nebo aplikace.

Dále se zjistilo, že útočníci tuto taktiku využívají hlavně na podvržení stránek s kryptoměnou. Uživatelům nabídne formulář k přihlášení a útočníci tak jednoduše získají přístup do uživatelského účtu oběti. Nejedná se o žádnou novou taktiku, ale stále častěji se s tímto „útokem“ můžeme setkat na stránkách, které na první pohled vůbec podezřele nevypadají.

FBI proto radí, že používaní rozšíření na blokování reklam je dobrým způsobem, jak se těmto útokům vyvarovat. Další ověřenou možností je samozřejmě zkontrolovat samotné URL stránky, kde většinou něco nesedí. To samozřejmě neřeší větší problém – útočníci si mohou velmi jednoduše zaplatit reklamu a zaplavit internet svým opadem. Dávejte si proto vždy pozor, na jaké odkazy klikáte.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.