Valve zrušilo hned několik Half-Life projektů!

Estimated read time 2 min read

Opravdu se pracovalo i na Half-Life 3?

S vydáním Half-Life: Alyx – Final Hours jsme se dozvěděli něco málo o pozadí vývoje hry a o tom, jak vlastně Valve pracuje. Dokument velmi pěkně zachycuje, jak se Valve za poslední dekádu změnilo. Dozvěděli jsme se ale také to, že Valve zrušilo hned několik zajímavých projektů. Jeden z nich se dokonce jmenoval Half-Life 3!

Největší novinkou je tedy to, že Half-Life 3 skutečně bylo v letech 2013-2014 ve výoji. Valve chtělo hráče zaujmout především procedurálním generováním levelů, aby byl každý zážitek alespoň trochu unikátní. Projekt byl ale nakonec zrušen, protože engine Source 2 nebyl ještě dokončen. Mezi další zrušené projekty patří i několik VR her.

Tím ale výčet zrušených her rozhodně nekončí. Dozvěděli jsme se třeba, že se pracovalo na Left 4 Dead 3 nebo RPG na motivy Dark Souls/Elder Scrolls. Kouknout jsme se mohli i na projekt „Vader,“ což bylo původní ozačení pro originální VR headset s cenovkou 5000 dolarů.

Je jasné, že někteří zaměstnanci by určitě chtěli pracovat na novém Half-Life. Zatím se ale neví, jestli se Valve nakonec touto cestou opravdu vydá nebo budou spíše pokračovat ve VR. Možnost ale určitě existuje.

Half-Life: Alyx – Final Hour si můžete pořídit na Steamu za 8 euro. Na sledování samozřejmě VR headset není potřeba.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.