Americká armáda na Twitchi propagovala falešné soutěže!

Estimated read time 2 min read

Armáda zřejmě propagovala falešné soutěže.

Před několika dny jsme se dozvěděli, že stream americké armády se stal terčem velké internetové kritiky. Diváci se místo her a hráčů (nezapomeňte, že armáda má svůj vlastní esport tým) ptali na válečné zločiny. Tato „akce“ však vedla k další velké diskusi o tom, že armáda používá streamovací platformu k tomu, aby do svých řad lákala často velmi mladé diváky. Později se však ukázalo, že využívali i další nekalou praktiku, která se Twitchi moc nelíbila.

Na Army Esports streamech se v chatu opakovaně objevovala zpráva s odkazem, že diváci budou mít možnost vyhrát ovladač Xbox Elite Series 2. Rychle se ale zjistilo, že po kliknutí vás odkaz přenese rovnou na náborovou stránku armády. Žádná soutěž se tak pravděpodobně nekoná.

Kritika se samozřejmě valí i na Twitch, že takové reklamy vůbec na své platformě tolerovali. Ukázalo se však, že Twitch o tomto neměl nejmenší tušení. Streameři totiž na svých streamech můžou propagovat soutěže, ale jejich obsah se musí shodovat s pravidly komunity.

Americká armáda má dlouhou historii v prosazování svých náborů přes různá veřejná a sportovní setkání. Propagace na streamech bude mít v dnešní době opravdu velkou hodnotu, protože se může zdát, že vojáci jsou jen normální lidé, kteří mají rádi hry.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.