Valve tvrdě zasáhlo proti neposlušným vydavatelům

Estimated read time 2 min read

Proč Valve odstranilo skoro tisíc her?

Zrovna před chvílí se stalo na Steamu něco hodně podivného. Vypadá to, že asi 1000 her bylo najednou ze systému úplně odstraněno. Některé z nich vypadají docela pochybně, ale jiné zase docela normálně. Některé z nich byly dokonce na platformě celé roky! Co se stalo, že tolik her muselo ve stejnou chvíli prostě zmizet?

Najdeme zde třeba pár her, které se na Steamu objevily už v roce 2017. Řeč je třeba Glasswinged Ascension. Nejde ale o žádné blbosti. Další odstraněná hra, Mind Trap, měla přes 1000 různých pozitivních hodnocení. Jednalo se o docela solidní hru. Máme tu i kousky z roku 2016 – třeba Masha Rescues Grandma. Tato adventura byla taky úspěšně odstraněna.

I přes pozitivní recenze se samozřejmě nejednalo o žádné velké tituly. Je tu pořád hodně odpadu, kterým byste se museli probírat opravdu dlouho. Tak už to ale na Steamu někdy chodí. Steam navíc v dnešní době povoluje na svůj obchod skoro vše. Stačí zaplatit malý poplatek a jste tam. Na žádné porušení pravidel to tedy nevypadá.

Jak se ale později zjistilo, velká spousta těchto her je více či méně napojena na ruské vydavatelství Dagestan Technology. Valve k tomuto kroku vydalo jenom velmi krátké prohlášení. Prý zjistili, že někteří vydavatelé zneužívali blíže nespecifikované Steam nástroje. Jejich hry proto byly odstraněny.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.