Gabe Newell očekává, že Steam Deck prodá miliony kusů

Estimated read time 2 min read

Jednou z nejobtížnějších věcí prý zvolit vybrat cenu.

Valve odhalilo svůj nov přenosný Steam Deck s nejnižší cenovkou 399 dolarů. Gabe Newell v rozhovoru pro IGN řekl, že vybrat cenu nebylo vůbec snadné. Najít rovnováhu mezi správnou cenou a výkonem je na mobilním trhu klíčovou záležitostí. Zdůraznil ale, že se Valve zaměřilo spíše na stránku výkonu.

Rád bych Steam Deck vzal do ruky a řekl: „Oh ano, funguje to, je to rychlé.“ Záležitost ceny byla až sekundární. Bylo však jasné, že jde o velmi kritický bod.

Newell si od tohoto přenosného PC slibuje velké věci a vidí v něm jednoznačně budoucnost hraní. Za podobnou věcičku se podle něj určitě vyplatí peníze utratit. Gaben říká, že pokud se vše povede podle plánu, očekává prodeje v řádech milionů kusů. Rád by také tímto zařízením vytvořil úplně novou kategorii pro sebe a další PC výrobce.

Gaben taky říká, že není potřeba dopředu plánovat strategii prodeje her. Pokud se vše povede, hráči i herní vývojáři si již cestu najdou sami. Dokonce i Tim Sweeney přiznal, že Valve tentokrát udělalo krok správným směrem.

Pokud i vy zvažujete Steam Deck zakoupit, můžete si svůj kus již teď zarezervovat.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.