V Číně brzy bude víc PC hráčů, než je v USA obyvatel

Estimated read time 2 min read

Čínským PC hráčům se i přes zákazy daří velmi dobře.

V roce 2023 prý bude v Číně kolem 354 milionů PC hráčů, což tomuto odvětví zajistí velké množství peněz. Tato čísla vyplývají z průzkumu společnosti Niko Partners. Zkoumali, jak si vedlo počítačové hraní v roce 2018. Navíc přidali odhad, jak se toto odvětví posune až do roku 2023.

Taková čísla nejsou ani moc překvapivá, když si vezmeme, že hraní PC her v Číne nepřetržitě roste už od roku 2001. Tehdy byla hodnota tohoto trhu asi 100 milionů dolarů.

Zajímavé je ale to, že si PC hraní v Číne pořád udrželo popularitu i přes vládní zákazy a omezení. Čínská vláda zastavila licencování nových her na skoro celý rok. Čínští PC hráči se ale nenechali zastavit. Za rok 2018, kdy byl zákaz udělen, hrálo v Číně asi 312 milionů hráčů. Z toho kolem 80 milionů z nich aktivně za hry utráceli. Do her investovali kolem 15 miliard dolarů. Pro srovnání –  pokud sečteme všechen obrat za konzolové, PC a mobilní hry v USA, dostaneme se na 30 miliard dolarů.

Přes 24 procent Steam uživatelů si přepli jazyk na čínštinu. Čína je taky největším hráčem na poli Steam stahování. Třeba polovina peněz, které PlayerUnknown’s Battlegrounds vydělalo, pochází právě z Číny.

Co z toho tedy plyne? I přes vládní omezení si hráči v Číně našli cestu zahrát si své oblíbené hry a novinky.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.