V Anglii otevřeli první kliniku pro závislé na hrách

Estimated read time 2 min read

V Londýně se otevírá první klinika pro oběti herního průmyslu.

Závislost na hrách bývá v dnešní době stále diskutovanější téma. Světová Zdravotnická Organizace ji oficiálně uznala jako nemoc. Londýn nyní reaguje na toto rozhodnutí otevřením první kliniky, která bude bojovat proti závislosti na hrách. Léčbu budou poskytovat lidem od 13 do 25 let. Nemusíte ani být přímo v Londýně! Klinika je připravena poskytovat konzultace přes Skype.

Zdravotní potřeby se pořád mění a proto se NHS (National Health Service) musí neustále vyvíjet. Tato nová služba je reakcí na problém, kterému jsou mladí lidé v dnešní době vystavováni.

Podle vedení organizace je problém i v samotných hrách. Vývojáři se prý vůbec nesnaží vzniku závislosti zabránit.

Velký problém je zatím v zaplnění personálu kliniky. Bude potřeba sehnat velké množství školených profesionálů, především sester. Jenže těch je v celé Anglii obrovský nedostatek.

Světová Zdravotnická Organizace v květnu došla k rozhodnutí, že závislost na hrách je opravdu nemoc. Podle nich jsou hry příčinou problémů v osobních, rodinných i pracovních kruzích. Velké herní společnosti mají k tomuto rozhodnutí výhrady. Podle nich nebylo podloženo dostatečným počtem důkazů.

Další dopad tohoto rozhodnutí můžeme najít v Kanadě. Jedna právní firma tam žaluje Epic Games za to, že vědomě vytvořili návykovou hru, ale hráče před tímto efektem dostatečně nevarovali.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.