Hangar 13 chystá čtvrtý díl Mafie!

Další díl má být prequel celé serie.

Jsem si jistý, že Hangar 13 není potřeba dlouho představovat. Herní počiny tohoto studia jsou českým hráčům dobře známé i proto, že pobočky můžeme najít i právě u nás. Mnohem větší podíl na popularitě má však Hangar 13 hlavně díky vývoji legendární Mafie. Třetí díl z roku 2016 se sice moc nepovedl, ale Remake prvního dílu z roku 2020 naopak fanoušky naprosto nadchl.

Všechny příznivce Mafie jistě potěší, že server Kotaku poskytl informace o tom, že se již teď chystá Mafie 4! Za hrou má stát opět Hangar 13. Informací není mnoho, protože v celém studiu platí přísný zákaz o titulu mluvit. I tak jsme se ale něco málo dozvěděli. Hra by neměla být dalším pokračováním, ale spíše prequelem celé serie. O postavách, místě a ději toho ale víc bohužel nevíme.

Další Mafie by měla projít změnout i po technické stránce. Hangar 13 tentokrát zahodí svůj vlastní engine a místo toho hru postaví na Unreal Enginu 5. O stejném postupu informoval např. i CD Projekt při oznámení nového Zaklínače.

Hangar 13 však momentálně řeší trochu jinou záležitost. Po dlouhých letech z firmy odchází Haden Blackman. Na post šéfa má nyní nastoupit Nick Baynes, který původně vedl pobočku v Brightonu.