Ukázalo se, že Epic na exkluzivitách spíše prodělal

Estimated read time 2 min read

Vydělali pouze na jedné hře!

Jak již všichni asi víme, Epic se nebojí utrácet opravdu velké peníze za exkluzivity pro svůj obchod a přestat rozhodně není v plánu. Nově zveřejněné dokumenty však ukazují, že peníze se většinou spíše nevrátí.

V dokumentech se píše, že velký návrat zaznamenala pouze první vlna a to díky hře, která vyšla někdy mezi prosincem 2018 a červnem 2019. Na Redditu se hned spustilo pátrání, při kterém uživatelé došli k názoru, že se jedná o hru Satisfactory. Exkluzivita měla stát 11.5 milionů dolarů a výdělky pak 11.6 milionů dolarů, což by ze hry opravdu dělalo jediný titul, který si na sebe zpět vydělal.

Není se čemu divit. Coffee Stain Studios prozradili, že Satisfactory bylo jejich doposud úplně nějlepším vydáním a skokově pokořilu ostatní práci. Můžeme však ale na základě jedné hry říct, že Epic nakonec zvolil dobrou taktiku?

Epic si takové ztráty může dovolit a vypadá to, že i nadále plánují postupně zabírat teritorium Steamu. Jen pro zajímavost – jednou z největších ztrát je momentálně Metro Exodus, na kterém Epic vydělal asi jen třetinu své původní investice. Exkluzivita na tuto hru přišla v naprosto nesprávný čas a není se tak čemu divit.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.