Ubisoft pracuje hned na několika nových Far Cry

Ubisoft chystá pokračování Far Cry.

Podle dostupných informací serveru Insider Gaming pracuje Ubisoft na nejméně dvou Far Cry hrách. Jedna by měla být klasické pokračování pro jednoho hráče a druhá multiplayerový spin-off.

O hlavním pokračování toho moc nevíme, ale jistě se opět dočkáme toho, co jsme tu již zažili. Od povedeného Far Cry 3 se tyto hry drží vždy stejné formule. Ubisoft si vybere náhodně místo na mapě, vloží do něj charismatického záporáka, trochu divoké přírody a nové Far Cry je na světě. V DLC se mohou dít trochu bizárnější věci, ale i ty se drží relativně stejného stylu.

(zdroj: Ubisoft)

Plně multiplayerové Far Cry by mohlo věci trochu oživit. Podle Insider Gaming se má tentokrát jednat o extraction-based střílečku s klasickým systémem inventáře, misí a samozřejmě trvalé smrti. Hry jako Escape From Tarkov nebo Hunt: Showdown jsou dnes velmi oblíbené a proto se není čemu divit, že i Ubisoft zkouší tuto cestu.

Nové Far Cry by mělo běžet na enginu Snowdrop a přidá se tak ke hrám jako The Settlers: New Allies nebo Avatar: Frontiers of Pandora. Také se říká, že multiplayerové Far Cry vezme hráče na Aljašku, ale oficiálně zatím nic potvrzeno nebylo.