Nevíte co hrát? Steam vám poradí!

Estimated read time 2 min read

Steam probere vaši knihovnu a doporučí, co si zahrát jako další.

Steam Labs je virtuální místo, kde Valve provozuje své experimenty. Jedna z nejzajímavějších novinek, kterou jsme doposud viděli, bylo doporučení her, které pro vás Steam vybral na základě svých machine learning algoritmů.

Nejnovější experiment, Play Next, funguje velice podobně a je vlastně založen i na stejných principech. Místo procházení obchodu však projde vaši obrovskou knihovnu a vybere pro vás tři hry, o kterých si myslím, že je konečně čas si je zahrát. Ke každé hře navíc dostanete příklady podobných her, kvůli kterým je pro vás algoritmus vybral.

Pokud se vám hry zrovna nezamlouvají, můžete kliknout na „Next Picks“ a Steam doporučí tři jiné hry. Limit těchto doporučení není známý, ale předpokládám, že se bude lišit podle toho, jak velkou máte knihovnu.

Valve varuje, že systém je stále ve vývoji a tak se může stát, že doporučení nebudou vždycky úplně přesná.

Algoritmus, který hry vybírá a porovnává, je sám o sobě jeden z našich experimentů a stále na něm pracujeme. Někdy se proto může stát, že jeho pozorování nebude dávat až tak úplně smysl.

Někteří si také všimli, že Play Next je označen jako „experiment 008“ a přechozí, Community Recommendations, je označen jako „experiment 006.“ Někteří proto začínají vymýšlet teorie o tom, co by mohl znamenat „experiment 007.“ Valve ale uklidňuje, že se jedná pouze o novinku, na které začali pracovat už dříve, ale ještě není schopna provozu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.