Nevíte co hrát? Steam vám poradí!

Zajímavosti

Steam probere vaši knihovnu a doporučí, co si zahrát jako další.

Steam Labs je virtuální místo, kde Valve provozuje své experimenty. Jedna z nejzajímavějších novinek, kterou jsme doposud viděli, bylo doporučení her, které pro vás Steam vybral na základě svých machine learning algoritmů.

Nejnovější experiment, Play Next, funguje velice podobně a je vlastně založen i na stejných principech. Místo procházení obchodu však projde vaši obrovskou knihovnu a vybere pro vás tři hry, o kterých si myslím, že je konečně čas si je zahrát. Ke každé hře navíc dostanete příklady podobných her, kvůli kterým je pro vás algoritmus vybral.

BANNER_WEB2.jpg

Pokud se vám hry zrovna nezamlouvají, můžete kliknout na “Next Picks” a Steam doporučí tři jiné hry. Limit těchto doporučení není známý, ale předpokládám, že se bude lišit podle toho, jak velkou máte knihovnu.

Valve varuje, že systém je stále ve vývoji a tak se může stát, že doporučení nebudou vždycky úplně přesná.

Algoritmus, který hry vybírá a porovnává, je sám o sobě jeden z našich experimentů a stále na něm pracujeme. Někdy se proto může stát, že jeho pozorování nebude dávat až tak úplně smysl.

Někteří si také všimli, že Play Next je označen jako “experiment 008” a přechozí, Community Recommendations, je označen jako “experiment 006.” Někteří proto začínají vymýšlet teorie o tom, co by mohl znamenat “experiment 007.” Valve ale uklidňuje, že se jedná pouze o novinku, na které začali pracovat už dříve, ale ještě není schopna provozu.

Please Donate To Bitcoin Address: [[address]]

Donation of [[value]] BTC Received. Thank You.
[[error]]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *