Tým hry Abandoned se pomalu rozpadá. Jde jen o podvod a bude hra zrušena?

Estimated read time 2 min read

Kolem kontroverzní hry Abandoned se opět točí spoustu otázek.

Hra Abandoned probudila velkou vlnu nadšení, protože se velmi rychle začalo spekulvat o tom, že jde ve skutečnosti o probuzení zrušeného Silen Hill projektu (to však vývojáři odmítají). Od té doby je to se hrou jako na horské dráze, která se většinu času řítí spíše dolů. Po tom, co studio Blue Box smazalo všechny svém tweety si někteří dokonce začali myslet, že hra byla zrušena úplně.

Vývojáři tehdy uklidňovali, že nic takového se neděje. Server Gamepost však nakoenc zjistil, že hra je skutečně v problémech. Z několika různých zdrojů se dozvěděli, že vývojáři hned několikrát změnili vedení a celý příběh přepracovali. Od survival hororu v lese o krvelačném kultu se přešlo k šílenému AI a nakonec až k upírům.

(zdroj: Blue Box)

Z průzkumu jsme se pak dále dozvěděli, že vedoucí vývojář Hasan Kahraman je podle jeho kolegů často velmi náladový a s členy týmu moc dobře nevychází. Nejnovější únik informací chtěl označit za falešný a přestal jej popírat až po tom, co jej k tomu přiměli ostatní kolegové. Často pak prý ostatním poskytuje nesmyslné assety a když se nějakým způsobem dostanou na veřejnost, začne tvrdit, že šlo jen o test loajality.

Abandoned se prý nyní vrátilo ke svému původnímu koncepu – survival horor v lese, kde hráče nahání jakýsi vražedný kult. Blue Box zásadně odmítají jakékoli tvrzení o falešnosti hry nebo ukončení vývoje. Některé zdroje serveru Gampost pak dokonce ozačuli pouze za naštvané fanoušky.

Poslední oficiální update od vývojářů jsme dostali v dubnu, kdy oznámili, že původní vydání prologu (něco jako standalone demo) v první čtvrtině roku 2022 je nerealistické, protože podcenili své nároky na výsledný produkt. Žádné datum vydání se tak stále nekoná.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.