Twitch předplatné možná brzy změní svou cenu

Estimated read time 2 min read

Cena se změní i pro Česko!

Twitch si již dlouhou dobu účtu 4.99 dolarů za sub prvního stupně. Tato cena se však do jiných měn moc dobře nepřenášela a tak se často stávalo, že neodpovídala životním nákladům dané lokality. Twitch se rozhodl tento problém začít řešit a zavést regionální změny.

Jako první na řadě jsou Mexiko a Turecko. Sub bude stát 48 pesos (2.42 dolaru) a 9.90 Tureckých lir (1.19 dolaru). Většina dalších zemí v Asii, Evropě nebo třeba Africe má dostat regionální ceny ještě do konce tohoto roku.

Twitch zveřejnil seznam zemí, kterých se změna ceny týká. A dobrou zprávou je, že na seznamu figuruje i Česká Republika. Twitch by tak rád otevřel dveře více lidem, kteří nemají tolik peněz, aby si mohli dovolit zaplatit 4.99 dolarů. Odvolávají se přitom na statistiky, které ukazují, že mimo Ameriku je na Twitchi mnohem méně předplatitelů.

Pro diváky je to určitě dobrá zpráva, ale tato změna má bohužel i druhou stranu mince. Twitch totiž předpokládá, že tvůrcům by se mohly díky této změně někdy i výrazně snížit příjmy. Slíbili proto, že první tři měsíce budou rozdíl kompenzovat ze své kapsy. Poté začnou doplácení postupně snižovat.

Celkově je ale fajn vidět, že Twitch konečně přemýšlí o regionálních cenách. Trvalo to ovšem možná až moc dlouho. Steam už alespoň nějakou podobu regionálních cen nabízí docela dlouho. Určitě však lepší pozdě než nikdy.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.