Epic žaluje společnost Nreal kvůli zneužití ochranné známky

Estimated read time 2 min read

Nreal je prý moc blízko ochranné známce „Unreal“

Epic Games podali stížnost na společnost Nreal, protože mají pocit, že jejich nadcházející produkt Nreal Light je až podezřele moc blízko jejich ochranné známce „Unreal.“

Problém však není jen podobnost těchto dvou jmen. Nreal už pro své AR brýle vyvinul hru, která používá jako jednu z vývojových platforem právě Unreal Engine.

Stížnost dále uvádí, že ochranná známka naznačuje využití i v oblastech mimo brýle pro rozšířenou realitu. Autoři se prý dále chtějí zaměřit na vývoj herního softwaru a aplikací pro virtuální realitu, což by z něj dělalo přímého soupeře Unreal Enginu. Toto všechno by tak mohlo zákazníky zmást.

Spor se táhne již od roku 2018, kdy Epic poprvé protestovali proti této ochranné známce. Vše se pak stalo mnohem aktuálnější, když v roce 2020 začal Nreal vydávat produkty v Japonsku a Německu. Jelikož však firma získává velmi silné partnery, začnou se produkty rozšiřovat i na další trhy.

Epic požaduje, aby Nreal zrušil svou ochrannou známku a zaplatil odškodné. Nreal však říká, že si jsou vědomi těchto připomínek, ale Epic nemá dostatečné podklady na to, aby dokázali, že se skutečně jedná o zneužití.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.