Hry od Sony se na Steamu některým pěkně prodraží

God of War řev

Někteří hráči teď budou mít hlouběji do kapsy.

Možná si vzpomínáte, že Sony začalo velkou vlnu zdražování. Jako první posunuli cenu svého hardwaru i poskytovaných her. Ostatní však brzy následovali. Microsoft oznámil vyšší ceny o chvíli později a nakonec do vlaku naskočilo i Nintendo.

Mysleli jse si, že tím lavina končí? Opak je pravdou. Sony nyní oznámilo další zdražování. Týká se ceny některých jejich her na Steamu. Nejde však o plošné zdražení, ale jen pro některé státy. Jmenovitě zdražení zasáhlo Japonsko, Jižní Koreu, Kolumbii, Chile, Čínu, Kanadu a Argentinu.

(zdroj: Sony)

Zdražení se týká třeba i velmi populárních titulů jako Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Returnal nebo God of War. Ceny jednotlivých titulů se liší podle státu. Třeba v Japonsku se ceny zvedly zhruba o 30% a v Kanadě „jen“ asi o 17%. Vůbec nejhůře je na tom však Argentina, kde se cena některých titulů zdvojnásobila.

Českého trhu se něco takového zatím netýká. Je možné, že Sony k tomuto kroku přistoupilo, protože v ovlivněných zemích šly hry často sehnat pod cenou. Nicméně to se teď mění. Všechny ale zajímá, jestli se scénář bude opakovat a ostatní firmy také představí nějaké změny cen.