Hry od Sony se na Steamu některým pěkně prodraží

Estimated read time 2 min read

Někteří hráči teď budou mít hlouběji do kapsy.

Možná si vzpomínáte, že Sony začalo velkou vlnu zdražování. Jako první posunuli cenu svého hardwaru i poskytovaných her. Ostatní však brzy následovali. Microsoft oznámil vyšší ceny o chvíli později a nakonec do vlaku naskočilo i Nintendo.

Mysleli jse si, že tím lavina končí? Opak je pravdou. Sony nyní oznámilo další zdražování. Týká se ceny některých jejich her na Steamu. Nejde však o plošné zdražení, ale jen pro některé státy. Jmenovitě zdražení zasáhlo Japonsko, Jižní Koreu, Kolumbii, Chile, Čínu, Kanadu a Argentinu.

(zdroj: Sony)

Zdražení se týká třeba i velmi populárních titulů jako Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Returnal nebo God of War. Ceny jednotlivých titulů se liší podle státu. Třeba v Japonsku se ceny zvedly zhruba o 30% a v Kanadě „jen“ asi o 17%. Vůbec nejhůře je na tom však Argentina, kde se cena některých titulů zdvojnásobila.

Českého trhu se něco takového zatím netýká. Je možné, že Sony k tomuto kroku přistoupilo, protože v ovlivněných zemích šly hry často sehnat pod cenou. Nicméně to se teď mění. Všechny ale zajímá, jestli se scénář bude opakovat a ostatní firmy také představí nějaké změny cen.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.