Trump prominul politikovi, který vložil peníze na kampaň do Steamu

Estimated read time 2 min read

Do vězení se nakonec vůbec nedostal.

V roce 2016 byl politik Duncan Hunter usvědčen z toho, že využil peníze na kampaň pro své vlastní útraty na Steamu. Jednalo se o částku přes 1300 dolarů. Hunter vše vysvětloval tím, že první útratu udělal jeho syn a další peníze pak utratil při pokusech zablokovat jeho přístup na Steam.

Jak se však později ukázalo, útrata na Steamu byla jen špička ledovce. Hunter a jeho žena byli později obviněni, že utratili až 250 000 dolarů z kampaně na své osobní výdaje. Tyto výdaje se různili od běžných nákupů v obchodě až po dovolenou v Itálii az 14 000 dolarů.

Hunterova žena (která byla zároveň manažerkou jeho kampaně) se přiznala v roce 2019 a byla odsouzena na 8 měsíců domácího vězení. Sám Hunter ještě chvíli bojoval, ale nakonec se také přiznal. Byl odsouzen na 11 měsíců vězení.

Jeho nástup byl ale nakonec posunut kvůli pandemie. A jak se zdá, teď už zřejmě nenastoupí vůbec, protože dostal plné prominutí samotným prezidentem Trumpem. Ten byl prý udělen na základě požadavku většiny členů kongresu.

Jde o jedno z celkem 15 prominutí, které Trump udělil. Mezi další prominuté patří třeba strážci hranice, kteří zabili dva drogové dealery z mexika nebo žoldáci, kteří zabili 17 civilistů z Iráku.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.