Epic Games Store možná zvedá teploty vašeho CPU

Estimated read time 2 min read

Bug se ještě stále nepodařilo opravit.

Nedávno se zjistilo, že Epic Games Store si pro sebe bere nějak moc CPU a díky toho nepřiměřeně zvedá jeho teploty. Epic už na tento problém vydal patch, ale jak to vypadá, řešení je spíše poloviční. Pořád tak můžete zaznamenat, že je CPU horký i když launcher vlastně nic nedělá. Velmi rychle pak můžete zjistit, že vypnutím launcheru se rapidně sníží teploty vašeho CPU.

Při jednoduchém testu na sestavě Ryzen 9 5950X + GeForce RTX 3080 se zjistilo, že při zapnutí Epic Games Storu se teplota zvedne asi o 20 stupňů. Pachatele se tak velmi rychle podařilo odhalit. Dále se také zjistilo, že launcher posílal najednou data hned 22 serverům! A to samé se dělo i když byl spuštěn pouze na pozadí.

Test byl proveden i se Steamem a GOG, ale tyto launchery žádné podezřelé chování nevykázaly. Co je tedy špatně? Na to Epic odpovídá jednoduše – je to jen bug.

Fix na tento problém je již teď k dispozici, ale bohužel se nejedná o kompletní řešení. Spíše než k odstranění závady došlo pouze ke zmírnění efektu. Otázkou tedy zůstává, co se vlastně děje a jestli Epic říká úplnou pravdu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.