Stone Story spojilo moderní mechaniky a ASCII grafiku

Estimated read time 2 min read

Nové pojetí textové grafiky.

ASCII grafika bude mít v mém srdci vždy speciální místo. Téměř na každé stránce a manuálu starších her se objevila nějaká ta kresbička z textu. Někdy na vás dokonce vyskočil obrázek, když jste zapínali hru v DOS.

Když jsem našel Stone Story, objevil se mi úsměv na tváři. Hra se tváří jako stará dobrá ASCII klasika, ale hraje se jako docela moderní RPG. Téhle novinky se máme dočkat někdy v Srpnu.

Všechna grafika se renderuje jako ASCII obrázky. Nejde ale o žádnou lacinou hru! V tomhle real-time side-scroller dobrodružství budete procházet dungeony, zabíjet monstra a vyrábět lektvary pomocí interfacu, který se ovládá myší! Všechno je hezky animované. Každé otočení stránky nebo máchnutí meče spustí animaci, která je sestavená kompletně jen z ASCII symbolů.

Lepší pohled vám dá asi trailer trochu níže. Nejsem sice velký RPG hráč, ale tohle mě opravdu uchvátilo. Akce sice vypadá docela lineárně, ale vývojář Gabriel Santos si na všem dává opravdu záležet. Hlavním tahákem hry je samozřejmě její grafika a animace.

Hra vyjde jako Early Access na Steamu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.