Steam nabízí hru Dear Esther zdarma!

Estimated read time 2 min read

Tak berte.

Dear Ester se dá považovat za důležitý krok ve vývoji moderních exploration her, kterým se však často přezdívá spíše „walking simulator.“ Hra originálně vznikla jako mod do Half-Life 2. Hráči se mohou procházet po opuštěném ostrově a díky zajímavých míst pomalu odhalovat příběh. Dohrát se však dá asi tak za hodinu a nemusíte proto mít strach, že vás přestane bavit. Za Dear Esther stojí šikovné studio, které pracovalo třeba na Amnesia: Machine for Pigs.

Dear Esther je krásným příkladem toho, jak se hry postupem času evolvovaly. Pokud si ji chcete vyzkoušet (a to můžeme jedině doporučit), je možné si ji momentálně zahrát na Steamu úplně zdarma. Konkrétně je zdarma Dear Esther: Landmark Edition, což je remake z roku 2017 udělaný v Unity Enginu. Hra vypadá mnohem lépe a navíc si užijete lepší audio i komentáře z vývoje.

Dear Esther vás jistě chytí a jen tak nepustí. Zažijete naprosto skvěle zpracovaný příběh, který plynule zapadá do prostředí kolem vás.

Studio momentálně chystá hru Little Orpheus i na PC. Dorazit by měla měla příští měsíc. Originálně jde o hru z Apple Arcade, která studio zapsala na mapu vývojářů.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.