Jak podvodníci okrádají děti v Robloxu

Estimated read time 3 min read

Roblox se stále častěji stává terčem podvodníků.

V prosinci 2021 přišel kanál People Make Games s tvrzením, že Roblox není ani trochu bezpěčným místem pro děti. Na co přišli bylo šokující – malé děti jsou systematicky okrádány někdy i o velké sumy peněz a Roblox tutu situaci buď nechce nebo neumí řešit.

Takovou první klasickou situací je samozřejmě pishing. Podvodníci si často generují legitimně se tvářící stránky, které se většinou zaměřují na konkrétní skupinu uživatelů nebo itemů. Tyto podvodné stránky se pak dost rychle začnou šířit přes Discord. A to ještě nemluvíme o tom, když se pak neznámá osoba dostane přímo na herní účet, kde sebere všechny itemy a poté je prodá na černém trhu. Jsou tu však i mnohem sofistikovanější způsoby.

Jedním z dalších případů je třeba to, že podvodníci nabízejí vytvoření nového avatara nebo tvrdí, že potřebují pomoct s novou hrou. To všechno hlavně kvůli tomu, aby získali přístup k .HAR souboru, kde je mimo jiné uložen i login token. Dalším způsobem kradení účtů jsou falešné Paypal screenshoty, pomocí kterých dokáží podporu přesvědčit, že jsou skutečnými vlastníky účtu.

Ukradené předměty jsou pak následně prodávány na neoficiálních marketech. Na takových místech se však někdy točí opravdu velké peníze. Třeba v roce 2021 se Midnight Blue Sparkle Time Fedora prodala za více než 13 tisíc dolarů!

Vývojáři přiznávají, že tento problém existuje, ale není v jejich silách jej úplně vyřešit. Roblox sice nabízí „rollback“ funkci pro obchody s itemy, ale to je pouze jednorázová možnost. A když už obchody přeskočí pryč z oficiálních marketů, nedá se zrovna moc dělat.

Cílovou skupinou Robloxu jsou právě mladší děti, které se ještě tak úplně na internetu neumí pohybovat a nezají všechny jeho zákoutí. Jelikož se zde však mohou točit i dost velké peníze, nějaké morální zásady podvodníky většinou nezastaví.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.