Steam bude na týden offline kvůli koronaviru!

Estimated read time 2 min read

Herní obchody začínají bojovat proti koronaviru!

S pandemií koronaviru musí celý svět čelit velké řadě výzev. Jednou z nich je i velký nápor uživatelů internetu. Právě internet je nyní téměř celý den ve velkém vytížení a řada společností už zavádí krizová opatření. Jediní, kdo zatím nepřiložili ruku k dílu byli hráči. Podle expertů jsou online hry jedním z největších zdrojů problémů rychlosti a stability internetu. První herní společnosti už naštěstí začínají reagovat. Třeba Blizzard a Riot už dnes omezili počet aktivních hráčů na serverech. Do boje s koronavirem se nyní zapojuje i Valve a přichází docela s razantním opatřením.

Steam je jistě jednou z největších herních platforem. Valve si svou zodpovědnost velmi dobře uvědomuje a přišli proto s rozhodnutím, které tuto zátěž určitě trochu uvolní. Rozhodli se totiž, že na týden nechají celý Steam kompletně offline. Podle vedení Valve je ušlý zisk jen malou obětí za to, že pomohou stabilitě internetu téměř po celém světě. Vyzývají tak všechny hráče, aby se k této mimořádné situaci postavili zodpovědně a omezili své online aktivity.

Jak dlouho bude tato odstávka trvat? Začne v pátek 3.4. potrvá přesně týden, až do 10.4. Na přípravu tak máme ještě trochu času. Valve dále uvádí, že tento „offline týden“ je pouze prvotním testem. Chtějí tak zjistit, jak odstávka Steamu ovlivní celkovou stabilitu a rychlost internetu. Na základě výsledků se pak dohodnou na dalším postupu. Do konce této pandemie tak pravděpodobně můžeme očekávat, že Steam pojede v pouze omezeném režimu.

Jak se tedy s touto situací vyrovnat? Zřejmě vůbec nijak. Nemusíte věšet hlavu, vždyť je přece 1. dubna!

Další články:

Další články autora:

2Comments

Add yours

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.