Společnost Western Digital bezprostředně po Londýně, Paříži a Mnichovu představila své nové SSD disky i v Praze, příznačně v Muzeu počítačových her

Estimated read time 6 min read

Společnost Western Digital včera v Praze představila své dva nové SSD disky typu NVMe. Pro uvedení produktů na český trh bylo zvoleno Muzeum počítačových her.  Nové SSD disky Western Digital WD Black SN750 NVMe SSD zvyšují zážitek z hraní počítačových her, nabízejí extrémní přenosové rychlosti, optimalizovanou spotřebu a architekturu navrženou na míru herní komunitě. Tato druhá generace vysoce výkonných SSD disků WD Black  bude k dostání až do kapacity 2 TB ve formátu M.2 a to ve dvou verzích, pro PC a pro herní stroje stavěné na míru. Pro tento segment bude v nabídce verze s integrovaným chladičem, který napomůže udržovat stabilní rychlost a teplotu. Takto vylepšený disk umožní hráčům a počítačovým nadšencům získat hmatatelný náskok a posunout výkon PC při intenzivním hraní na novou úroveň. Nové SSD disky WD Black SN750 NVMe poskytují výjimečně vysoké rychlosti sekvenčního čtení (až 3 470 MB/s u 500GB a 1TB modelů) a zápisu (až 3 000 MB/s v případě 1TB modelu).

Na tiskové konferenci byly nové disky vidět i v plném nasazení na špičkových herních počítačích profesionálního týmu ESUBA. Hráč s přezdívkou „Miken“ pak zúčastněným předvedl nejen své herní dovednosti, ale poodhalil i některé informace ze zákulisí profesionálního gamingu.

Na závěr prezentace pak zástupce společnosti Western Digital pan Ruben Dennenwaldt, manažer produktového marketingu, rozšířil sbírku muzea a předal funkční vzorek nového disku. Nový exponát převzal majitel Muzea her Čeněk Cibien. Symbolicky se tak potkaly produkty herní historie se žhavými novinkami v podobě nových SSD disků WD Black.

Pokrok dosažený u nových počítačů i u technologií pro grafické prostředí her posouvají herní počítače do nových výšin. Pro maximální herní zážitek musí hráči projít mnoha výzvami, včetně vyšších požadavků na výkon počítače a práci s velkými soubory během hraní her. Některé hry zaberou až 100 GB úložné kapacity. Špičkové přenosové rychlosti poskytují hráčům téměř nepřetržitý a okamžitý přístup ke hrám a souborům, vrátí je do hry mnohem rychleji a zvýší výkon a odezvu počítače.

Tradiční SSD disky NVMe proto, aby zajistily vysoké rychlostí čtení i zápisu, jsou navrženy tak, že pro udržení provozní teploty v přijatelných mezích omezí výkon. Nový SSD disk WD Black SN750 NVMe přináší verzi s integrovaným chladičem, který byl vytvořen ve spolupráci se společností EKWB, předním výrobcem technologií pro chlazení počítačů. Štíhlý SSD disk s chlazením EKWB bude dostupný u kapacit od 500 GB do 2 TB na jaře 2019. Chladič účinně odvádí teplo z disku během intenzivní práce, a umožní tak SSD disku ve srovnání s disky SSD bez chladiče pracovat po delší dobu při současném udržení stabilní výkonu zápisu i čtení.

Western Digital také přidal “Herní režim” do ovládacího rozhraní, které bylo speciálně vytvořené pro disky WD Black SSD. Tato možnost umožní uživatelům flexibilně omezit režim nízkého výkonu a dosahovat nepřetržitého maximálního výkonu disku v případě, že to od svého disku chtějí.

Nový level s SSD disky WD Black SN750 NVMe

Druhá generace SSD disků NVMe je postavena na vlastní 3D NAND technologii Western Digital, vlastním firmware i vlastních ovladačích. WD Black SN750 NVMe přináší vertikálně integrovanou platformu SSD navrženou pro maximalizaci výkonu disků SSD NVMe, který je vyžadován opravdovými hráči počítačových her a počítačovými nadšenci. Tato skupina uživatelů si staví, individualizuje nebo neustále vylepšuje své herní stroje. Nový SSD disk NVMe poskytuje výjimečně vysoké rychlosti sekvenčního čtení (až 3 470 MB/s1 u 500GB a 1TB modelů) a zápisu (až 3 000 MB/s v případě 1TB modelu), dále přináší vysokou kapacitu a zkracuje čas nutný pro přístup k uloženým datům, programům a souborům, zrychluje přenos kapacitně náročných her, přehrávání video souborů v rozlišení 4K/8K a dalšího digitálního obsahu. Navíc se nový disk chlubí extrémní datovou propustností, kdy náhodné čtení dosahuje hodnot 515 000 IOPS, hodnoty náhodného zápisu jsou pak 560 000 IOPS (v případě 1TB modelu). Nové disky umožňují dosahovat vyšších hodnot odpovědi systému při přístupu k více složkám současně v různých umístěních na disku pro spouštění dalších úrovní her a vyžaduje méně času při průběžném ukládání dosažené úrovně her při jejím hraní.

Cena a dostupnost

Nové produkty Western Digital byly představeny na veletrhu PAX South v americkém San Antoniu. Na disky SSD WD Black SN750 NVMe je poskytována pětiletá omezená záruka až do hodnot odolnosti 600 TBW (u 1TB modelu) a až 1 200 TBW (u připravovaného 2TB modelu). Nové SSD disky formátu M.2 2280 s jednou úložnou stranou budou dodávány v kapacitách od 250 GB do 2 TB. Doporučená cena pro trh v USA začíná na 79 USD až po 499 USD v závislosti na typu a kapacitě disku. Nové SSD disky budou dostupné prostřednictvím internetových obchodů a vybrané sítě prodejců a také přímo v internetovém obchodě WD store. Verze s chladičem, určená pro počítačové nadšence a profesionální hráče, bude dostupná na jaře 2019.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.